Mistrzostwa Świata w wioślarstwie z akcentem klubowym!

Mistrzostwa Świata w wioślarstwie

Mistrzostwa Świata w wioślarstwie, która rozgrywane będą 23-30 sierpnia to największa sportowa impreza w tym roku w Polsce! W zawodach rywalizować będą sportowcy z ponad 60 krajów. Na otwarciu zagra znakomity Armin van Buuren.
Spodziewamy się około 1500 zawodników. Imprezę będzie obsługiwać 150 zagranicznych dziennikarzy. Przy mistrzostwach będzie pracowało w sumie 200 ludzie , w tym 130 poznańskich wolontariuszy – mówi Izabela Głowacka rzeczniczka poznańskich mistrzostw. Nad sprawnym przebiegiem wyścigów czuwać ma 18 sędziów międzynarodowych, 25 sędziów krajowych, 40 delegatów Międzynarodowej Federacji Towarzystw Wioślarskich. Polskę reprezentować będzie 14 osad, łącznie 50 zawodniczek i zawodników.
W kadrze biało-czerwonych znalazła się mocna grupa sporowców z Poznania. Zarząd związku postawił przed reprezentacja Polskimi zadanie zdobycia przynajmniej trzech medali. Organizatorzy spodziewają się dużej oglądalności transmisji z poznańskich mistrzostw. Puchary świata w wioślarstwie, których gospodarzem w 2004r i 2006 była stolica wielkopolski oglądało ok12 mln ludzi na całym świecie.
Przez ostatnie miesiące na torze regatowym oraz na terenach wokół poznańskiego Jeziora Maltańskiego kosztem 18 milionów złotych trwały prace remontowe. Jesienią ubiegłego roku z jeziora spuszczono wodę, a dno akwenu zostało oczyszczone i pogłębione. Wybudowano tez dodatkowe miejsca składowani łodzi, które po zawodach będzie służyć jako parking dla mieszkańców odwiedzających Maltę.

Tor regatowy Malta

Tor regatowy Malta

Liczba torów wyścigowych – 9 ( kajakarze), 8 ( wioślarze)
Szerokość torów wyścigowych – 9m ( kajakarze), 13,5m ( wioślarze)
Ogólna szerokość toru regatowego – 81m ( kajakarze), 108 m ( wioślarze)
Głębokość toru- 3,7 m

Koncert Armin van Buuren podczas imprezy „Dzień w parku” uświetni otwarcie Mistrzostw Świata Seniorów w wioślarstwie. Artysta – specjalizujący się w muzyce klubowej- wystąpi 22 sierpnia na Polanie Harcerza nad Maltą. Jego koncerty na całym świecie gromadzą tysiące fanów. Na pewno będzie tak i nad Maltą- mówi Konrad Tuszewski z biura organizacyjnego Mistrzostw Świata. – a o tym, że koncert będzie niezwykły może świadczyć sama nazwa imprezy „ Dzień w parku”. To będzie cały dzień z muzyką klubową. Startujemy już o 13., zakończenie planowane jest na godz. 23. Oprócz samego występu, Armin będzie brał czynny udział w ceremonii otwarcia.
„Dzień w parku” uświetnią swoimi, z pewnością wyjątkowymi, setami muzycznymi Jerome Isma-Ae, Matthew Dekay, Neevald, Andrew Sommers oraz Charlie.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie: http://www.wioslarstwo.poznan.pl/

Bilety na „Dzień w parku” dostępne są w cenie 49 zł standard, 38 zł ulgowy w bileterii FTB.pl

Pozostałe punkty sprzedaży biletów:
CIM ul. Ratajczaka 44
ROCKLONG LUCK ul. Półwiejska 20
DJ PRO ul. Sienkiewicza 20
Recepcja MALTA SKI Poznań przy stoku narciarskim.

4 komentarze do “Mistrzostwa Świata w wioślarstwie z akcentem klubowym!”

  1. Ojjjjjjjjjjjjjjj będzie się działo!!! A jak mam napis na bilecie „Day at the Park” to też bez problemu wejdę?? Bo chyba się zmieniła nazwa imprezy…Wie ktoś??

  2. Bardzo fajna sprawa, że Armin van Buuren otworzy taką imprezę jak MŚ w Wioślarstwie. Założę się że przynajmniej połowa uczestników koncertu zostanie na zawodach. Pamiętajcie by w wolnej chwili odwiedzić Browar. Oj będzie się działo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.