Krótka historia eventu Armin Only

Armin OnlyDokładnie za miesiąc w poznańskiej hali Arena odbędzie się pierwsza polska edycja eventu Armin Only Imagine. Z tego powodu postanowiłem napisać krótką historię o show, dzięki któremu Armin van Buuren został jednym z najpopularniejszych DJ’i świata.

Rok 2005 był okresem w którym to trance przeżywał swój rozkwit. Na scenie pojawiało się wielu nowych artystów tego gatunku. Tylko najlepsi i nieprzypadkowi DJ’e pozostali w tej branży dłużej niż rok. Do takich osób niewątpliwie należał Armin van Buuren, dla którego właśnie rok 2005 rozpoczął okres pełen sukcesów na arenie światowego trancu. Od ponad 4 lat wschodząca gwiazda holenderskiej sceny klubowej posiadała już swoją trance’ową audycję radiową „A State of Trance”, transmitowaną dzięki ID&T.

Widząc co dzieje się na scenie klubowej, van Buuren postanowił zrobić coś zupełnie innego, nowego, czego jeszcze nigdy świat nie widział i nie słyszał. Otóż postanowił stworzyć show, podczas którego miał grać tylko on wraz z zaproszonymi gośćmi. Ten pomysł przerodził się w event pod nazwą Armin Only. Imprezę na której to Armin nie tylko dzielił się swoimi produkcjami, lecz również utworami najpopularniejszych DJ’i trancu i progressive.

Początkowe edycje tego spektaklu miały miejsce w klubach, lecz DJ ten zapragnął zorganizować coś większego, event na miarę XXI wieku. Wymarzonym miejscem to jego przygotowania była niewątpliwe hala Ahoy w portowym mieście Holandii, czyli w Rotterdamie. Hala ta jest wielofunkcyjnym obiektem o oryginalnej bryle, wzniesionym w 1971 roku. Swego czasu zdobyła ona wiele holenderskich i międzynarodowych nagród za swe szczególne rozwiązania konstrukcyjne. Jest ona do dzisiaj modernizowana i udoskonalana, co czyni ją idealnym miejscem do organizacji imprez sportowych i kulturalnych.

Armin Only 2005

To właśnie tam w dniu 12 Listopada 200510-cio tysięczna publiczność przybyła posłuchać DJ’a, który to wtedy po raz trzeci zajął 3 pozycję w kultowym magazynie DJ Mag. Dodatkową niespodzianką była długość setu granego przez Armina, czyli 7 godzin. Po przybyciu fanów z różnych zakątków świata na miejsce imprezy, ich oczom ukazała się scena, która wyglądała jak wielki statek, a naokoło każdy mógł zobaczyć monitory na których pojawiały się przepiękne wizualizacje. Całe show wzbogacały piękne tancerki oraz pokazy pirotechniczne.

Armin Only 2006

W roku 2006 odbyła się kolejna edycja eventu. To właśnie poprzez organizacje tego koncertu Armin chciał podziękować wszystkim swoim fanom za to, że dzięki nim występuje już na scenie 10 lat. W tym roku miał również premierę albumu „10 Years” w ramach którego wybrał dokładnie 21 utworów, które były esencją jego 10 letniej kariery.
Druga edycja Armin Only odbyła się ponownie w hali Ahoy w Rotterdamie 11 listopada 2006 roku. Do tego portowego miasta przybyło 12.000 osób. Cała oprawa graficzna tego spektaklu znacznie różniła się od ubiegłorocznej. Tematem przewodnim tego show była woda, dlatego też wizualizacje przeważnie były w kolorze niebieskim. Tym razem Armin przez część swojego występu znajdował się za kurtyną, po to by w specjalnym intro ukazać się i swoją scenę, zaś za nim znajdował się ogromy monitor LED na którym pojawiały się wizualizacje. Jak w przypadku poprzedniej edycji Armin Only, całe show było nagrywane i 3 miesiące po nim powstało DVD.

Kolejne dwa lata w życiu van Buurena były bardzo intensywne, podróżował on po całym świecie racząc wszystkich trance’owymi dźwiękami. W tym czasie odwiedził również 2 razy nasz kraj, najpierw podczas Sound Empire we Wrocławiu 2 maja 2006 roku, następnie wystąpił podczas RMI Trance Explosion w Poznaniu 10 lutego 2007. To właśnie rok 2007 był okresem w którym Armin „zgarniał” wszystkie muzyczne nagrody, aż wreszcie po kilku latach stanął na czele plebiscytu Top 100 DJ’s organizowanego przez magazyn klubowy DJ Mag.

Armin Only Imagine 2008

Po dwóch latach oczekiwań nadszedł czas na kolejny autorski album, czyli „Imagine”, który od razu stał się hitem w świecie muzyki trance. Tak samo wielce oczekiwany była kolejna odsłona Armin Only, zorganizowana w tym roku w halach wystawowych Jaarbeurs w Utrechcie, które są znacznie większe od „Ahoy„. Tematem przewodnim imprezy, były zmysły, które to są bodźcem działania naszej wyobraźni, dlatego też zarówno płyta jak i event nazwane zostały „Imagine”. Pierwszy Armin Only „Imagine” odbył się 19 kwietnia 2008 roku, wtedy to na show przybyło 16.000 osób. Więcej szczegółów na temat tego spektaklu znajdziecie w relacji z tego eventu.
Duża popularność tego DJ’a sprawiała to, że wszystkie bilety na ten event sprzedały się w mgnieniu oka, co było przyczyną rozpowszechnienia się marki Armin Only na cały świat

Pierwszym państwem gdzie zorganizowano ten spektakl była Australia, następnie Armin gościł w Rumuni, Belgii, aż w końcu w swoim notatniku zaznaczył 29 listopada, jako datę kolejnego eventu Armin Only
Resztę tej opowieści sądzę, że dopiszą wszyscy Polacy, którzy zjawią się wtedy w Poznaniu.

Dodaj komentarz