Historia audycji radiowej A State of Trance.

ASOT, A State of Trance

Nadawanie audycji radiowej A State of Trance trwa już prawie 7 lat, dnia 1 maja odbędzie się wielki event z okazji transmisji 350 epizodu ASOT’a. Zanim jednak ASOT stał się jednym z najlepszych audycji trance-owych musiał przejść przez kilka etapów. Zanim jednak je przedstawię chciałbym tutaj nawiązać do wywiadu Armina van Buurena z reporterem Radia Gra, który odbył sie podczas RMI TRANCE XPLOSION 10 lutego 2007 roku.

Reporter: Dlaczego ważne jest to aby posiadać własną audycje w radiu
Armin vna Buuren: Nie mogę jednoznacznie określić dlaczego rozpocząłem nadawanie ASOT’a. Wracając do szarych dni 2001 roku pamiętam, że prawie nikt nie miał swojego trance-owego show i nikt nie mógł usłyszeć najnowszych trance-owych produkcji. Kiedy byłem dzieciakiem i miałem 15 lat, nie byłem jeszcze wystarczająco dorosły żeby chodzić do klubów, wtedy słuchałem radia. Właśnie tak zakochałem sie w muzyce dance, zacząłem czuć, że muszę coś zrobić, słuchałem głównie white labels, pomyślałem, że ludzie muszą poznać tą muzykę. Powinniśmy sie nią dzielić, dostałem szanse od Robina Jaydee, który był dyrektorem radia ID&T w 2001 roku. Zapytał mnie wtedy, czy nie chciałbym przyjść i porozmawiać o audycjach radiowych, powiedziałem:
– Pewnie czemu nie
– Masz jakieś płyty ze sobą?
– Tak mam parę w samochodzie
– To dawaj jesteś już na antenie
To był pierwszy epizod. Tak właśnie rozpoczęła się historia ASOT’a.

Powyższy wywiad przedstawia powstanie ASOT’a z punktu widzenia Armina van Buurena.

Fakty dotyczące ASOT’a:

Pilotowy epizod audycji miał miejsce 18 maja 2001 roku na falach radia SLAM FM, zaś pierwszy oficjalny epizod został wytransmitowany 1 czerwca. Początkowo ASOT był pod opieką ID&T, lecz w skutek zmiany charakterystyki działania tej firmy w styczniu 2005 roku program ten został usunięty z line up’u, lecz to nie przeszkodziło w dalszym rozwoju audycji. Dzisiaj można jej posłuchać w 25 państwach za pomocą 35 radii. Co tydzień ASOT gromadzi ponad 6 milionów fanów muzyki trance i progressive.

Obecnie wy transmitowane zostały 344 epizody, najdłuższy trwał 8,5 godziny (250 epizod). Odbyły się dotychczas 2 eventy celebrujące 5 i 6 rocznice nadawania ASOT’a. Pod koniec każdego roku tworzona jest lista najbardziej popularnych, 20 utworów minionego roku, oraz tzw. Yearmix który jest zestawieniem 80 ulubionych kawałków. Ukoronowaniem każdego roku transmisji jest wydanie przez Armade płyty która jest kompilacją utworów emitowanych podczas tej audycji. Prawa autorskie do transmisji ASOT’a można nabyć poprzez www.theradiodepartment.com.

A State of Trance zdobył szereg nagród min. w kategorii „Best Dance Show” 4 lata z rzędu (2004, 2005, 2006, 2007) podczas gali rozdania nagród Miami Winter Music Conference, w tym roku jest również nominowany w kategorii „Best Radio Mix Show DJ„. Wyniki poznamy 29 marca podczas 23 edycji IDMA Dance Music Awards.

Jeden komentarz do “Historia audycji radiowej A State of Trance.”

Dodaj komentarz