Armin van Buuren, Paul Oakenfold i Paul van Dyk charytatywnie

Remember Love

Data 24 lipca 2010 to najtragiczniejszy dzień światowego clubbingu. Dzień w którym 21 młodych osób zginęło w wyniku paniki jaka wybuchła w tunelu, który prowadził na miejsce kultowej imprezy Loveparade. Aby uczcić tę wielka tragedię trzy ikony muzyki klubowej Armin van Buuren, Paul Oakenfold i Paul van Dyk postanowili charytatywnie stworzyć utwór pt. „Remember Love”. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Paul Oakenfold, który twierdzi:

Sądzę, że Loveparade stanowi ważny element muzyki dance, jest spotkaniem ludzi z całego świata, którzy wspólnie dzielą się miłością do muzyki elektronicznej. Podczas gdy oglądałem telewizję, na ekranie pojawił się news o Loveparade. Współczułem ludziom którzy tam byli. Pomyślałem, że trzeba coś zrobić aby im pomóc. Artyści innych gatunków muzycznych spotykają się razem tak jak np. „Live Aid” czy po katastrofie na Haiti. Powinniśmy coś zrobić, więc napisałem utwór i skontaktowałem się z Arminem van Buurenem i Paul’em van Dyk’em, czy są zainteresowani, pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie swoiste połączenie Anglii, Holandii i Niemiec. Zrobimy wspólnie utwór, zaś wszystkie pieniądze z jego dystrybucji przeznaczone zostaną na rzecz rodzin osób poszkodowanych w tej tragedii. Myślę, że pierwszy raz takie działanie będzie realizowane, jeśli chodzi o scenę dance, aby oddać coś od siebie i dać to ludziom.

Zarówno Paul van Dyk jak i Armin van Buuren pozytywnie odpowiedzieli na pytania Oakenfold’a. Armin van Buuren, który w 2008 roku, grał dla ponad milionowej publiczności na Loveparade w Berlinie dzisiaj wypowiada się tak na temat tego pomysłu

Pierwszy raz Anglik, Niemiec i Holender wejdą wspólnie do studia, po to aby stworzyć track, który mam nadzieję ludzi pokochają i będąc traktować jak skarb. Naszą wspólną propozycją było oddanie ofiarom tej tragedii hołdu poprzez nadanie ducha temu utworowi.

Trzecim artystą, który włączył się w ten projekt był Paul van Dyk, który twierdzi:

W ostatnich latach, gdy Loveparade nie odbywało się w Berlinie, vibe tej imprezy był daleki od oryginalnego. Z utworem „Remember Love” chcemy odzyskać istotę Loveparade oraz pomóc tym ludziom, którzy biorą udział w całym tym charytatywnym procederze. Praca nad tym ważnym projektem z Arminem i Paul’em to był dla mnie wielki zaszczyt.
Remember Love

„Remember Love” jest dziełem DJ’s United (Armin van Buuren, Paul van Dyk i Paul Oakenfold) i pod tą nazwą zostanie wydany. Już 10 września będziecie mogli go nabyć wyłączenie przez 2 tygodnie poprzez Beatport. Dodatkowo utwór ten będzie promowany przez audycje Armina van Buurena (A State of Trance), Paul’a van Dyka (VONYC Sessions) i Paul’a Oakenfold (Perfecto on Tour) w tygodniu poprzedzającym jego premierę na Beatport.

UWAGA!
Jeśli chcesz wspomóc rodziny ofiar tragedii na Loveparade 2010, specjalnie na datki został otworzony rachunek:
Caritas Bistum Essen,numer konta bankowego 14 400, kod banku 360 602 95, Bank w Bistum Essen,
BIC GENODED1BBE, IBAN DE75 3606 0295 0000 0144 00, z dopiskiem „Loveparade”.

7 komentarzy do “Armin van Buuren, Paul Oakenfold i Paul van Dyk charytatywnie”

Dodaj komentarz