Mirage

Na ten album scena klubowa czeka już od 2 lat. Mowa oczywiście o czwartym autorskim albumie Armina van Buurena – najpopularniejszego DJ’a wg DJ Magazine.
Poniżej umieszczam, krótką wypowiedź van Buurena na ten temat:

Armin: Mirage był największym projektem nad którym dotychczas pracowałem. Spędziłem nad nim naprawdę wiele godzin. Prace rozpoczęły się 2 lata temu, wówczas wtedy zostało zbudowane specjalnie do tego projektu nowe studio. Przy pracy nad nim użyto wielu nowych technik, odczuwałem dużą radość pracując twórczo z wieloma ludźmi. To była dla mnie niesamowita podróż.

Do pracy nad albumem zaproszono takich artystów jak: Sophie Ellis-Bextor, Ferry Corsten, BT, Nadia Ali, Guy Chambers, Christian Burns i Adam Young.
Pierwszym singlem z tej płyty był Full focus , który jest w pełni instrumentalnym utworem, został on specjalnie stworzony na potrzeby tegorocznych wielkich letnich festiwali, a także do klubów i aren na całym świecie. Jak twierdzi Armin:

Pierwszy utwór jest celnym strzałem wpasowującym się w moje sety. Zdecydowałem się powrócić do instrumentalnego trance’u tuż przed latam i wielkimi festiwalami. Połowa mojego albumu będzie miała w pełni instrumentalne brzmienie, brzmienie 2010 roku.

Premiera albumu odbędzie się 10 września 2010 roku, inspiracją do jego stworzenia było wiele rożnych rodzajów i stylów muzycznych, przez co „Mirage” jest najbardziej zróżnicowanym albumem w karierze Armina. Współpraca z Sophie Ellis-Bextor przy utworze Not Giving Up On Love jest doskonałym przykładem różnorodności jaka została uzyskana na tym albumie.

The Nervo Sisters, Sophie Ellis-Bextor i ja spotkaliśmy się w celu napisania wokali do Not Giving Up On Love . Byłem pozytywnie wstrząśnięty pracując z nimi. Daliśmy temu utworowi trochę analogowego odczucia, prawdziwej perkusji oraz szczyptę brzmienia pop-rock. Dodano również linie melodyczną z pianinem oraz wokal Sophie Ellis-Bextor, którym tak sądzę, że wygraliśmy. Bujna letnia melodia z epickim wokalem, sądzę, że na długo pozostanie w Twojej głowie.
Mirage jest muzyczną fuzją z zaskakującymi interpretacjami, z tytułowym utworem „Mirage”, w którym zawarte jest orkiestrowe brzmienie, kolejno depp trance track „I Don’t Own You i housy Feels So Good” i niesamowity utwór „Take A Moment” i „Drowning”.

Poniżej znajduje się pełna tracklista:

01. Armin van Buuren feat Susana – Desiderium 207
02. Armin van Buuren – Mirage
03. Armin van Buuren feat Christian Burns – This Light Between Us
04. Armin van Buuren vs Sophie Ellis Bextor – Not Giving Up On Love
05. Armin van Buuren – I Don’t Own You
06. Armin van Buuren – Full Focus
07. Armin van Buuren feat Winter Kills – Take A Moment
08. Armin van Buuren feat Nadia Ali – Feels So Good
09. Armin van Buuren feat Sophie – Virtual Friend
10. Armin van Buuren feat Laura V – Drowning
11. Armin van Buuren feat Ana Criado – Down To Love
12. Armin van Buuren – Coming Home
13. Armin van Buuren feat BT – These Silent Hearts
14. Armin van Buuren – Orbion
15. Armin van Buuren vs Ferry Corsten – Minack
16. Armin van Buuren feat Adam Young – Youtopia

Drugim singlem z płyty Mirage, będzie utwór Not Giving Up On Love, nagrany we współpracy z Sophie Ellis Bextor. Akustyczna wersja tego tracka znajduje się tutaj.

Uwaga
Polska premiera tego albumu odbędzie się 13.09.2010